ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

TÜKETİCİ MEVZUATI GEREĞİNCE ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

  1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Unvanı :BÜŞRA ONAÇ
Adresi :Mimar Sinan Mah. İttihat Sok. Nu: 4 Kat:2/8 Üsküdar/ İstanbul
Telefon :  0 216 532 70 16
E-Posta :  [email protected]
Ürün iade adresi : Mimar Sinan Mah. İttihat Sok. Nu: 4 Kat:2/8 Üsküdar/ İstanbul

ALICIYA ("TÜKETİCİ") İLİŞKİN BİLGİLER

Adı/Soyadı/Ünvanı :  
Adresi: 
Telefon: 
E-Posta:
 

  1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

İşbu kısımda sözleşme konusu ürün ya da ürünlerin temel özellikleri açıklanmaktadır.

ÜRÜN KODU

ÜRÜN ADI

ÜRÜN ADEDİ

ÜRÜN FİYATI

KARGO FİYATI

TOPLAM

Ödeme Şekli:
Teslimat Adresi : 
Teslimat Edilecek Kişi:
Fatura Adresi :


Siparişiniz 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine uygun olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 14 (ondört) gün içinde tüketici adına kargo firmasına teslim edilir ve/veya indirim kodunuz elektronik olarak size ulaştırılır. Kargo gönderi kodunuz sisteme yansıdıktan sonra en geç 10 gün içerisinde siparişiniz kargo firması tarafından teslim edilecektir.

  1. GENEL ŞARTLAR

4.1. SATICI malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, Tüketici cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içinde malı SATICI’ya ulaştırmak üzere 1. Maddede belirtilen ürün iade adresine geri göndermek zorundadır.

4.2. Tüketici, siparişin ticareti amaç gütmediğini, İnternet Sitesi’nin sadece tüketicilere yönelik olduğunu, aksi halde Tüketici, Satıcı’nın İnternet Sitesi üzerinden Tüketici ihtiyacını aşan alımları iptal etme hakkını ya da perakende alım sınırında kalan yalnızca 3 (üç) adet ürün gönderimini sağlama hakkını saklı tuttuğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.3. Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumludur.

4.4. Tüketici, siparişe ilişkin ödeme, ürün teslimi ve cayma hakkı dahil olmak üzere ortaya çıkabilecek sorunlara ilişkin tüm bilgiye Müşteri Hizmet Destek hattını arayarak ulaşabilecektir.

  1. CAYMA HAKKI

5.1. Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü(leri) reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 14 (ondört) günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, Tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ürünün SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması ile iade gönderilmesi halinde SATICI’ya aittir. SATICI’nın işbu Sözleşme’nin onaylandığı tarih itibariyle anlaşmalı olduğu Kargo Firması Yurtiçi Kargo ’dur.

5.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ya yukarıda bildirilen faks, telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Süresi içerisinde herhangi bir nedenle iade edilen ürünün SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmemesi halinde kargo bedeli Tüketici tarafından karşılanacaktır.

5.3. Tüketici aşağıdaki ürünler kapsamında cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin ürünler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin ürünler.

c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin ürünler.

d) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin ürünler.

  1. GEÇERLİLİK

İşbu ön bilgilendirme formu, elektronik ortamda Tüketici tarafından okunarak kabul edildikten sonra Tüketici Sözleşmesi kurulması aşamasına geçilecektir.

  1. YETKİLİ MAHKEME

Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları İl ve İlçe Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilir.

ALICI 

Adı/Soyadı : 
Eposta : 
Tarih : 

Müşteri Hizmetleri iletişim bilgileri ; 0 216 532 70 16 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızı arayabilir veya skechers.com.tr web sitemizden üye girişi yaparak “iletişim” sayfasında yer alan “mesaj gönder” bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR