İPTAL İADE KOŞULLARI

1. GENEL HÜKÜMLER

1.1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

1.2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

1.3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

1.4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

1.5. Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

1.6. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

2. İADE KOŞULLARI

2.1. Siparişinizdeki ürünleri iade şartlarına uyması durumunda size ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde aşağıda belirtilen şekilde firmamıza iade edebilirsiniz.

2.2. Ürün/ürünleri iade etmek için 0 216 532 70 16 numaralı müşteri hattına ulaşmanız, ürünü/ürünleri paketine koyarak faturasına iade sebebinizi, isim soyisim ve telefon numaranızı yazarak firmamıza göndermeniz gerekmektedir.

2.3. İade adres: Mimar Sinan Mah. İttihat Sok. Nu: 4/4 Üsküdar/ İstanbul

2.4. İade ettiğiniz ürün firmamıza ulaştığında ve onaylandığında, tarafınıza e-posta bilgilendirmesi yapılacaktır. İade şartlarına uyması durumunda, 10 iş günü içerisinde ürün tutarı siparişi vermiş olduğunuz kartınıza iade edilir. Taksitli yaptığın alışverişlerde Mintan Giyim bankaya tek seferde ödeme yapar, banka bu ödemeyi taksitli olarak gerçekleştirir. İsteğinize bağlı olarak iade ettiğiniz ürün tutarı kadar iade çeki düzenlenerek tarafınıza kod şeklinde bildirilecektir.

2.5. Kullanılmış, ambalajı açılmış veya benzeri nedenlerle orijinalliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ürün, tüm aksesuarları sağlam şekilde teslim edilmeli; koruyucu çantası dâhil olmak üzere orijinal ambalajı ile kullanılmamış olmalıdır.

2.6. Üründe deforme olması durumunda incelemeye alınması gerekmektedir. İnceleme sonrasında iade ya da ret kararı verilerek tarafınıza bilgilendirmesi yapılacaktır.

3. SİPARİŞ İPTAL KOŞULLARI

Siparişin "Hazırlanıyor" statüsünde ise https://www.mintangiyim.com/ adresimizden iptal edebilirsin. "Hesabım”› “İade Taleplerim’› “Yeni Talep Oluştur” adımlarını takip edip iade edilecek ürün ve iade nedenini seçebilirsin. İptal butonuna tıkladığında çıkan onay mesajında "evet iptal et" seçilerek işlemini tamamlayabilirsin. İptal sonuç sayfasında ücret iadeni takip edebilirsin. Detaylı bilgi ve destek için 0 216 532 70 16 numaralı Mintan Giyim Müşteri İletişim Merkezi'nden bizimle iletişime geçebilirsin.

4. KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER

4.1. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

5. ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

5.1. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR